Růžová školka
Pelcových
popínavé, anglické

Graham Thomas ™

David Austin, 1983
GrahamThomas1

Patří mezi nejoblíbenější Anglické růže hned z několika důvodů. Květy mají neobvykle sytě a jasně žlutou barvu, kterou sotva překoná nějaká moderní růže a mezi „starými růžemi“ se tato barva nenachází. Květy jsou středně velké a šálkovité. Vůně je silná a intenzivní. Je to čerstvá vůně čajových růží s chladným fialkovým tónem, který je typický pro tuto barevnou skupinu. Vzrůst je vzpřímený, ale keřovitý a velmi silný. Olistění lesklé a světle zelené. Je to význačná růže, která vyniká jak svojí krásou, tak ochotou kvést. Velmi zimovzdorná. Hodí se výborně jak do pozadí záhonů, tak jako nižší pnoucí růže. Potěší v každé zahrádce.

A kdo vlastně je Graham Thomas? Jeden z nejvlivnějších odborných zahradníků naší doby. Že se můžeme dnes těšit z tolika „starých růží“, vděčíme z velkého dílu právě jeho sběratelské a spisovatelské činnosti.

Tuto odrůdu jsme zařadili do kolekce vysokých růží společně s odrůdami A Shropshire Lad, Crown Princess Margareta a James Galway.
 

Květ

Barva:žlutá
Velikost květu:12 cm | Velký
Typ květu:Romantický
Vůně:
(čajová)
Opakované kvetení:ano

Zdraví

Černá skvrnitost:
Padlí:

Další vlastnosti

Výška a šířka:180 x 130 cm
Další informace:též jako pnoucí
Cena:290 Kč

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena