Růžová školka
Pelcových
anglické

Mary Rose ™

David Austin, 1983
MaryRose1 MaryRose2

Jedna z nejrozšířenějších Anglických růží a není se co divit, neboť vytváří krásně formované keře, které jsou dobře rozvětvené a zdobí je vyjímečné olistění. Květy s neobvyklou pravidelností nakvétají po celé léto. Jsou půvabně růžové a volně plné. Vůně nás okouzlí, neboť nám připomene „staré růže“ s náznakem medu a mandlových květů. Je to v každém případě dobrá rostlina do zahrady (vyloženě spolehlivá růže) a potěší každého pěstitele.

A jak vzniklo její jméno? Byla pojmenována po admirálské lodi Heinricha VIII, která byla vyzvednuta po více než 400 letech.

Tuto odrůdu jsme zařadili do růžové základní kolekce, společně s odrůdami Falstaff, William Shakespeare 2000 a Winchester Cathedral.

Květ

Barva:růžová
Velikost květu:11 cm | Velký
Typ květu:Romantický
Vůně:
Opakované kvetení:ano

Zdraví

Černá skvrnitost:
Padlí:

Další vlastnosti

Výška a šířka:120 x 90 cm
Další informace:toleruje přistínění
Cena:290 Kč

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena