Návštěva naší školky

7. - 8. července 2018 bylo otevřeno pro veřejnost od 8 do 18 hod.

Keře růží, pěstované u nás ve školce, rozkvétají v polovině července. V této době, v době prvního květu, je voňavé pole růží vždy nejkrásnější! I tento rok je pole růží vzdáleno poměrně daleko od přístupové cesty. Přesto je poměrně dobře přístupné travnatou cestou mezi poli.

8. července od 17 hodin jsme vnímali hudbu, která zazněla mezi růžemi a příjemně zakončila dva voňavé dny, tentokrát to bylo violoncello v podání Pavlíny Marcínové, zpěv v podání Kláry Brabníkové a kytara v podání Martina Vosátky.V předloňském roce byla jejich krása ještě umocněna hudbou. Jituška Koláčná s Veronikou Vildmanovou vybraly nádherné skladby související s rostlinami.

V roce 2015 to dopadlo takto: http://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/ruze-souznely-s-vaznou-hudbou-20150716.html.


Během července a srpna a září je pole neustále v plném květu neboť pěstujeme převážně opakovaně kvetoucí odrůdy.
 

Náhled
Den růží v minulých letech
  Náhled
Školka na bývalém stanovišti
  Náhled
Luboš a Michaela Pelcovi

Rádi Vám osobně poradíme jak s výběrem odrůdy, tak s pěstováním.

Každý rok se snažíme zpřístupnit pěstitelům růží nové odrůdy. Jsou nové nejen pro nás, ale i u nás v Čechách, a mnohdy také pro celý svět. Jsou to obvykle nově vyšlechtěné odrůdy a je zde určitá záruka, že budou krásné, zdravé, lehce pěstovatelné a radost přinášející.
Těší nás, že můžeme nabídnout na podzim 2018 nové odrůdy od f. Rosen Tantau: Marlene, Ozeana a Salsa. Od f. David Austin Roses jsou to již osvědčené: Desdemona a The Ancient Mariner. A od f. Kordes Söhne budou opět pravokořenné rostliny asi v 30-ti odrůdách.
A těm loňským, předloňským i předpředloňským zůstáváme i nadále věrni. Osvědčili se natolik, že se s nimi nemůžeme rozloučit
.
POZOR!! V roce 2017, bylo pole růží poměrně velmi daleko od příjezdové cesty! Asi tak půl km travnatou cestou mezi poli. V roce 2018 to bylo podobné, ale ještě o kousíček dál. V roce 2019 zase o kus dál, ale již nejdál, co to jde. V roce 2020 se vracíme na začátek, tedy to bude nejblíže k parkovišti.

 Michaela a Luboš Pelcovi 

  

Kontaktní informace

Michaela a Luboš Pelcovi
Březenská 386, 507 43 Sobotka
tel.: 776 782 400
e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz
Linkedin G+ Twitter Instagram

Kudy k nám ...

Naše školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi městy Mladá Boleslav a Jičín, a také na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Přesnější popis ...

Jak se rodí růže ...

Víte, že trvá dva roky, než se z plané podnože stane ušlechtilá růže? Několik obrázků vám napoví, co je třeba provést...
© 2003 - 2015 Růžová školka manželé Pelcovi - všechna práva vyhrazena